Про виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Про виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Одним з напрямів вирішення проблеми соціального сирітства в нашій державі є створення інститутів прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу як альтернативних інтернатам форм виховання.

Кожна дитина потребує умов для максимально можливого рівня фізичного та психічного здоров'я, розвитку, безпеки життя та захисту від заподіяної шкоди. Також для кожної дитини є важливими переживання позитивних емоцій та відчуття того, що її люблять та цінують. Такі форми виховання як прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу надають можливість задовольнити дані потреби дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, і, що є не менш важливим - забезпечують розвиток міжособистісного спілкування та суспільної взаємодії.

Потреба в переживанні позитивних емоцій та відчутті того, що тебе люблять характерна не тільки для дітей, але й для дорослих. Важко сказати, що є найважливішим - відчути, що тебе люблять чи мати змогу самому подарувати любов, душевне тепло, турботу, життєвий досвід близький тобі людині. Саме ця потреба є рушійною силою сімейних пар в бажанні взяти в свою сім'ю одну чи кілька дітей на виховання, навіть коли в родині є власні діти. І саме завдяки таким громадянам у Козельщинському районі понад десять років функціонують прийомна сім’я та дитячий будинок сімейного типу, до яких за період їх діяльності було влаштовано на виховання 19 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Впровадження сімейних форм влаштування дітей вищеназваної категорії шляхом створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу є одним із напрямків діяльності служб у справах дітей та центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Створення прийомної сім'ї чи дитячого будинку сімейного типу вимагає від бажаючих стати прийомними батьками чи батьками-вихователями певної відповідальності та усвідомлення. На допомогу в розумінні особливостей взаємовідносин між батьками та дітьми в прийомних сім'ях та дитячих будинках сімейного типу спрямовуються дії спеціалістів центрів соціальних служб, що організують та проводять навчання кандидатів у прийомні батьки та батьки-вихователі. Завданням такого навчання є підготовка, активізація досвіду, почуттів, набуття навичок, якими мають володіти потенційні прийомні батьки та батьки-вихователі для того, щоб знаходити порозуміння із прийомними дітьми, активно з ними співпрацювати, вміти спрямовувати власний досвід, знання на створення найкращих умов життя та виховання дітей, які прийдуть у сім'ю.

На первинному обліку в районі перебувають 7 дітей, позбавлених батьківського піклування, які потребують влаштування в сім’ю, з них 6 – рідні малолітні братики та сестрички однієї сімейної групи, які виховуються в різних державних закладах області. Об’єднання цих дітей та їх проживання однією родиною зможе забезпечити новостворений дитячий будинок сімейного типу.

Шановні жителі району, якщо Ви бажаєте надати сімейне тепло і виховання дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, шляхом створення прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу, можете звернутися до служби у справах дітей Козельщинської райдержадміністрації, яка знаходиться за адресою: смт Козельщина, вул. Монастирська, 5, кім. 215.

Служба у справах дітей