Заробітна плата — це не тільки основне джерело доходів, а й соціальна гарантія

Заробітна плата — це не тільки основне джерело доходів, а й соціальна гарантія.

Виплата заробітної плати у «конвертах» - це недоотримання податків для держави, та низький рівень пенсії та соціальних гарантій -для працівника . В червні місяці 2014 року із 4314 працюючих району , 772 особам нараховано заробітну плату в розмірі менше законодавчо встановленого мінімального розміру, що становить 17,9% від загальної кількості працюючих , або майже кожна 6- та працююча особа отримує заробітну плату менше мінімальної. Громадяни, захищаючи свої законні права та інтереси мають реальну можливість не допустити отримання заробітної плати в «конвертах», в першу чергу при укладанні з роботодавцем трудового договору , в якому обумовлюються основні умови праці та її оплати. Якщо працівник працює повний робочий місяць, то його заробітна плата не повинна бути менше законодавчо встановленого мінімального розміру, та виплачуватися вчасно. Адже пенсія нараховується тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати. Заробітна плата для працюючої людини — це не тільки основне джерело доходів, а й головна соціальна гарантія У разі відмови роботодавця, кожен громадянин має право звернутися до компетентних державних органів за захистом своїх конституційних прав та вимагати офіційного оформлення трудових відносин. Тільки в такий спосіб можна отримати гідне забезпечення на схилі літ. Застраховані особи мають можливість одержати інформацію щодо нарахованої заробітної плати, та страхового стажу, звернувшись особисто до управління Пенсійного фонду України при пред»явленні паспорта та реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційного номеру) або свідоцтва про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування. Для отримання гідної пенсії, вимагайте від своїх роботодавців офіційного оформлення на повний робочий день та виплату заробітної плати відповідно до законодавства – прозоро і чесно, не погоджуйтесь на неповну зайнятість та виплати у «конвертах».

Адміністрація управління Пенсійного фонду України в Козельщинському районі