ЗАДЕКЛАРУЙТЕ ДОХОДИ ТА ОТРИМАЙТЕ ПОДАТКОВУ ЗНИЖКУ!

ЗАДЕКЛАРУЙТЕ ДОХОДИ ТА ОТРИМАЙТЕ ПОДАТКОВУ ЗНИЖКУ!

Кременчуцька ОДПІ звертає увагу, що декларуючи доходи, громадяни виконують не тільки свій конституційний обов’язок, а також реалізують своє право на податкову знижку.

Скористатися правом на податкову знижку – це можливість отримати громадянами з бюджету повернення певної суми податку на доходи фізичних осіб, сплаченого з їх заробітної плати протягом 2015 року.

Податкову знижку можуть одержати громадяни, які у минулого році мали такі витрати (з урахуванням обмежень, визначених пунктом 166.3 статті 166 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями):

- сплачували кошти закладам освіти за навчання члена сім’ї першого ступеня споріднення;

- користувалися іпотечним кредитом;

- здійснювали пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям;

- сплачували страхові суми (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення;

- витрачали кошти на оплату допоміжних репродуктивних технологій;

- сплачували державні послуги за  усиновлення дитини, включаючи сплату державного мита;

- переобладнували транспортні засоби;

- сплачували видатки на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.

Витрати необхідно підтвердити відповідними платіжними та розрахунковими документами. А саме:

- квитанціями;

- платіжними дорученнями;

- фіскальними або товарними чеками;

- прибутковими касовими ордерами;

- меморіальними ордерами тощо.

Крім того, понесені витрати підтверджується копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Громадянам, які мають право на податкову знижку за результатами 2015 року та бажають реалізувати таке право, необхідно заповнити та подати податкову декларацію про доходи і майно (далі – декларація) протягом усього 2016 року.

Декларація надається фізичними особами – платниками податку до податкової інспекції за місцем свого проживання за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859.