З 1 липня 2013 року період відпустки по вагітності та пологах зараховуватиметься до страхового стажу

З 1 липня  2013 року період відпустки по вагітності та пологах зараховуватиметься до страхового стажу

Відповідна норма передбачена Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії".

Відтепер загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню підлягають жінки, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю і пологами та отримують допомогу. Цей період буде зараховуватися до страхового стажу під час призначення їм пенсії.

Питання зарахування до страхового стажу періоду перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами дискутувалося з 2004 року. Однак тільки зараз, завдяки безпосередньому сприянню міністра соціальної політики Наталії Королевської, був знайдений компроміс, що влаштовує як урядову сторону, так і профспілки та роботодавців.

Парламент вніс зміни до законодавства щодо збору єдиного соціального внеску (ЄСВ). Згідно з ними страхові внески за період перебування у декретній відпустці сплачуватиме роботодавець виходячи з нарахованої суми допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами: ЄСВ у такому випадку складатиме 33,2% від цієї суми. Разом із цим з працівниці утримуватимуться 2% з суми допомоги по вагітності і пологах.