Вплив заробітної плати на розмір майбутньої пенсії

Вплив заробітної плати на розмір майбутньої пенсії

Одним із завдань, що стоять на порядку денному перед органами Пенсійного фонду України, є легалізація заробітної плати.

Наймаючись на роботу, громадянам слід пам’ятати, що заробітна плата, яка виплачується у «конвертах» – це тимчасове благо, яке має негативні наслідки для самого працівника. Це, перш за все, ризик залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій у подальшому.

Особа, яка працює неофіційно, при отриманні травми не може розраховувати на виплату їй лікарняних та інших обов’язкових виплат. Не менш важливим являється той факт, що рівень надходження коштів до бюджету Пенсійного фонду знаходиться у прямій залежності від рівня нарахованої заробітної плати.

На сьогодні наявні великі втрати пенсійного бюджету від заробітної плати, яка виплачується  «в конвертах». Тому дуже важливо, щоб працівники отримували заробітну плату не «в конвертах», а офіційно, бо саме у такому випадку вони є соціально захищеними.

Необхідно зазначити, що з 1 січня 2016 року відбулися істотні зміни в законодавстві щодо сплати єдиного соціального внеску, який з січня 2016- зменшився , і для всіх страхувальників становить 22%,  що дасть змогу поліпшити ситуацію із легалізацією заробітної плати та робочих місць, провести детінізацію економіки.

При цьому, працівники підприємств будь-які внески до Пенсійного фонду із своєї зарплати взагалі не будуть сплачувати, ці платежі будуть проводитися виключно лише роботодавцем.

Зменшення ставки єдиного внеску, жодним чином не впливає на механізм обчислення і розмір пенсії майбутніх пенсіонерів.

Розмір пенсії людини, як і раніше, залежить від трьох чинників - тривалості страхового стажу, розміру заробітної плати та повноти сплати єдиного внеску із неї. Ставка єдиного внеску, хоч би якою вона не була, безпосередньо не впливає на пенсію. Головне – щоб внесок був сплачений роботодавцем у повному обсязі.

Також у 2016-му році збільшено максимальну величину бази нарахування єдиного внеску з 17-ти до 25-ти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом, на яку нараховується єдиний внесок.

Відповідно це становить: з 01.01.2016 - 34 450 грн. (1378 грн.х25), з 01.05.2016 - 36 250 грн. (1450 грн.х25), з 01.12.2016 - 38750 грн. (1550 грн. х 25).

Метою даного рішення є стимулювання осіб, що наразі мають надвисокі заробітки, до легалізації власних прибутків, адже збільшення зазначеного вище показника позитивним чином вплине на розмір майбутньої пенсії, максимальний розмір якої у 2016 році не може перевищувати 10740 грн.

Тож, укотре нагадуємо роботодавцям та громадянам, що тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним, а бюджети соціальних фондів матимуть стабільні надходження для своєчасного фінансування страхових виплат.

Пенсійний фонд України в Козельщинському районі