В районі вирішують питання погашення боргів та легалізації заробітної плати

В районі вирішують питання погашення боргів та легалізації заробітної плати

Під головуванням голови райдержадміністрації Олександра Перепелиці відбулося спільне засідання комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати та легалізації заробітної плати і зайнятості населення, на якому розглядалося також питання погашення заборгованості до Пенсійного фонду.

Основне питання, винесене на розгляд, – обговорення спільних заходів на 2016 рік в рамках міжвідомчих угод про співпрацю з метою соціального захисту населення,  прав застрахованих осіб та додержання законодавства про оплату праці. На засідання комісії були запрошені фізичні особи - боржники Пенсійного фонду.

Питання погашення заборгованості, легалізації заробітної плати та захист прав застрахованих осіб належить до одних із основних у роботі комісій, результативність якої  залежить від комплексного дієвого підходу та максимального охоплення заходами. В результаті активних спільних дій  райдержадміністрації, Пенсійного фонду, Державної фіскальної служби, Державної виконавчої служби у минулому році борг економічно – активних боржників Пенсійного фонду зменшився на 169,7 тис. грн., борг по єдиному соціальному внеску за виконавчими документами Пенсійного фонду на 15,4 тис. грн.

За даними звіту страхувальників , поданих до Державної фіскальної служби в листопаді місяці 2015 року із 2871 працюючих району , які пропрацювали повний місяць, 217 особам нараховано заробітну плату менше законодавчо встановленого мінімального розміру, що становить 7,6% від загальної кількості, або майже кожна 13 особа отримує заробітну плату менше мінімальної. В порівнянні з жовтнем місяцем 2015 року цей відсоток зменшився  на 2,3%, або на 68 осіб.

Із 46 страхувальників, що нараховували заробітну плату найманим працівникам менше мінімального розміру, 16- бюджетні організації.

Кількість найманих працівників, яким нараховано заробітну плату в розмірі менше мінімальної зменшилася протягом 2015 року на 308 осіб.

Управління Пенсійного фонду України в Козельщинському районі