Щодо заборони залучення до роботи в нічний час

Щодо заборони залучення до роботи в нічний час

Нічним вважається час з 10 годин вечора до 6 годин ранку. (ст..54 КЗпП)

Відповідно до ст. 55 КЗпП забороняється залучення до роботи в нічний час:

1. вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до трьох років (ст.176 КЗпП).  До них належать також жінки, що усиновили новонароджених дітей безпосередньо з полового будинку. Вагітні жінки, незалежно від строку вагітності, і жінки, які мають дітей віком до 12 років, не повинні залучатися до чергування на підприємствах, і в установах після закінчення робочого дня, в нічний час, а також у  дні щотижневого відпочинку і святкові дні.

2.  Осіб, молодших вісімнадцяти років (ст.192 КЗпП).

3.  Інших категорій працівників, передбачених законодавством.

До інших категорій працівників, яких забороняється залучати до нічних робіт, належать зокрема, працівники, що захворіли на туберкульоз і підлягають за висновком ЛКК звільненню від роботи в нічний час.

За висновком тубдиспансера працівники, хворі на туберкульоз, повинні бути звільнені від нічних робіт і переведені на денну роботу, причому за можливістю в ранкову зміну.
 Робота жінок в нічний час не допускається, за винятком випадків, передбачених статтею 175 КЗпП.  Робота інвалідів  в нічний час  допускається лише за їх згодою, і за умови, що це не суперечить медичним рекомендаціям. (ст..172 КЗпП).

Залучення  до роботи в нічний час громадян  похилого віку  допускається тільки за їх згодою, і за умови,  коли це не протипоказано їм за станом здоров»я (ч.3 ст.13 Закону України «Про основні засади соціального захисту  ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні»).

Враховуючи, що залучення працівників, зазначених ч.1 ст.55 КЗпП , до роботи в нічний час, не допускається, відмова цих працівників від виконання такої роботи не може розглядатися як порушення трудової дисципліни, незалежно від характеру трудових обов»язків.

Головний державний інспектор                                 Н.Чирвон