Законопроект передбачає повне скасування з 1 січня 2016 року спеціальних пенсій . Для всіх категорій громадян пенсія нараховуватиметься за єдиною формулою.
Наступний етап передбачає запровадження накопичувальної пенсійної системи з 1 січня 2017 року.

Завдання запровадження накопичувальної пенсійної системи :

• розвантаження солідарної системи;
  • формування індивідуальних накопичень громадян;
  • залучення інвестиційного ресурсу накопичувальної системим на розбудову національної економіки;
  • розвиток національного фондового ринку

Учасниками накопичувальної професійної пенсійної програми є застраховані особи, зайняті на певних роботах і посадах, та яким на 1 січня 2016 року виповнилося не більш як 35 років, тобто обов»язкові внески для осіб до 35 річного віку, добровільні – 36-55 річного віку.

Ставка внеску : від 2 % в 2017 році, яка кожного наступного року збільшується на 1 %, до досягнення 7% у 2022 році, і подальшої сплати в зазначеному розмірі і в подальшому цей відсоток залишатиметься незмінним.

Держава – гарантує контроль та збереження коштів накопичувальної системи. Пенсійний фонд – створює Накопичувальний пенсійний фонд та здійснює адміністрування накопичувальної пенсійної системи.

Кожен, хто сплачує додатковий внесок і накопичує собі кошти на старість, отримує 100% державну гарантію, що ті кошти не тільки будуть збережені, а й будуть примножені, бо відразу стають ще одним чинником розвитку економіки і будуть вкладені в українську економіку і створення нових робочих місць.

А кожний українець, отримає пенсію не з одного джерела, як зараз , а з двох джерел –солідарної системи, як сьогодні , і додаткового джерела - через накопичувальну систему , під гарантією держави. Це дасть можливість отримати справедливу європейську пенсію та змінити рівень пенсійного забезпечення громадян.

Крім того, пунктом 14 Законопроекту до ст. 17 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» додаються зобов’язання    страхувальників, щодо подання відомостей про страхові внески, нараховані та сплачені до накопичувальної системи пенсійного страхування (накопичувальної професійної пенсійної програми) до органів Пенсійного фонду України. Облік внесків по зазначених програмах буде здійснюватися на базі Реєстру застрахованих осіб.

Пунктом 42 Законопроекту Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» доповнюється Розділами XIV1 – XIV3, якими передбачено впровадження з 01.01.2016 накопичувальної професійної пенсійної програми. Учасниками цієї програми є застраховані особи, які працюють на посадах список №1,№2, працівники освіти, охорони здоров’я, державні службовці тощо. Причому учасниками накопичувальної професійної пенсійної програми є застраховані особи, зайняті на роботах і посадах, зазначених у пунктах 1—4 частини першої статті 115 цього Закону, та яким на 1 січня 2016 року виповнилося не більш як 35 років, а також застраховані особи, зайняті на посадах, зазначених у пункті 5 частини першої статті 115 цього Закону (прокурори та слідчі прокуратури, державні службовців, у тому числі працівників дипломатичної служби, службовців Національного банку України, журналістів державних або комунальних засобів масової інформації, посадових осіб органів доходів і зборів, посадових осіб контролюючих органів, судді, народних депутатів України, наукових і науково – технічних працівників, помічників-консультантів народних депутатів України, посадових осіб місцевого самоврядування) незалежно від віку.

Адміністрація управління Пенсійного фонду України в Козельщинському районі