Реєстрація місця проживання дитини до чотирнадцяти років

Реєстрація місця проживання дитини до чотирнадцяти років

Підстави для отримання послуги

1. Зміна місця проживання.
  2. Місцем  проживання  фізичної  особи  у  віці від десяти до чотирнадцяти років є місце проживання її  батьків  (усиновлювачів) або   одного   з   них,   з   ким   вона   проживає,  опікуна  або місцезнаходження навчального закладу чи закладу  охорони  здоров'я тощо,  в  якому  вона  проживає,  якщо  інше  місце  проживання не встановлено за згодою між  дитиною  та  батьками  (усиновлювачами, опікуном) або організацією, яка виконує щодо неї функції опікуна.
  3. У разі  спору  місце  проживання  фізичної  особи  у віці від десяти  до  чотирнадцяти  років  визначається  органом  опіки   та піклування або судом.
  4. Місцем  проживання  фізичної особи,  яка не досягла десяти років,  є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров'я, в якому вона проживає.
  5. Місце проживання дитини від десяти до чотирнадцяти років  може бути зареєстровано не лише за реєстрацією місця проживання батьків, а й інших осіб. Для цього необхідна письмова згода обох батьків та дитини.

Як отримати послугу

• зібрати необхідні документи;
  • звернутися до ЦНАП за місцем проживання;
  • подати заяву разом з необхідними документами

Вартість послуги та пільги

• 0,05 неоподаткованих мінімумів доходів ромадян (0,85 коп.);

Від сплати державного мита звільняються:

• громадяни, віднесені до категорій 1, 2, 3 і 4 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;
  • інваліди Великої Вітчизняної війни та сім’ї воїнів (партизанів);
  • інваліди I і II груп.

Подача заяви

• особа;
  • законний представник.

Необхідні документи

• заява про реєстрацію місця перебування;
  • паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні, свідоцтво про народження або свідоцтво про належність до громадянства України;
  • документи, що підтверджують право на проживання в житлі, перебування або взяття на облік у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту, проходження служби у військовій частині, адреса яких зазначається під час реєстрації;
  • посвідчення про приписку (для призовників).

Термін розгляду заяви

В день звернення

Результат отримання послуги

Строк дії документу, що є результатом отримання послуги

Підстави для відмови у наданні послуги

• відсутність необхідних документів для реєстрації

Строк звернення до ДМС України та відповідальність у разі його порушення (через ЦНАП)

Протягом семи днів після прибуття до місця перебування.

Зобов’язані зареєструвати місце перебування особи, які перебувають більше одного місяця за межами адміністративно-територіальної одиниці, в якій зареєстровано їх місце проживання, і мають невиконані майнові зобов’язання, накладені в адміністративному порядку чи за судовим рішенням, або призиваються на строкову військову службу і не мають відстрочки, або беруть участь у судовому процесі.

Якщо зазначена особа перевищує

термін семи днів після прибуття до місця перебування , передбачається адміністративна відповідальність (за ст. 197, 199 КУпАП), яка тягне за собою попередження або накладання штрафу від 1 до 3 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 грн.)