Правова робота в інтересах управління Пенсійного фонду України в Козельщинському районі

Правова робота

в інтересах управління  Пенсійного фонду України

в Козельщинському районі

Юридична служба  в структурі Пенсійного фонду України   посідає одне з провідних місць . Співпраця управління  Пенсійного фонду України в Козельщинському районі з органами виконавчої влади щодо забезпечення платіжної дисципліни-важливий аспект правової роботи. Зокрема, управлінням постійно проводиться робота по погашенню заборгованості  зі сплати єдиного соціального внеску, страхових внесків на загальнообов'язкове    державне пенсійне страхування  та з відшкодування  фактичних витрат на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах. Одним із напрямків відповідної роботи  є відпрацювання  боргу в примусовому порядку  через суд  та органи Державної виконавчої служби.

В інтересах управління Пенсійного фонду України в Козельщинському районі      з початку року   подано 28 позовних заяв   про стягнення заборгованості  із  юридичних осіб на суму 51,8 тис.грн.

З метою повного та своєчасного виконання виконавчих документів про стягнення боргу на користь Пенсійного фонду управління співпрацює з Відділом Державної виконавчої служби Козельщинськогоо РУЮ, а саме: здійснюються спільні виїзди до боржників під час яких державними виконавцями виявляється та описується майно боржників. Протягом 11 місяців 2015 року було проведено спільні виїзди за адресами 7 боржників. Зі свого боку Управління  виявляє та надає ВДВС інформацію про працевлаштування чи набуття статусу пенсіонера осіб, які мають заборгованість перед  ПФУ, з метою стягнення суми боргу із заробітної плати чи пенсії боржника. При направленні заяв про відкриття виконавчого провадження Управління надає всі наявні відомості про боржника, зареєстроване за ним рухоме та нерухоме майно, відкриті у фінансових установах рахунки та інші відомості, що сприятимуть примусовому стягненню боргу.

Визначити головні пріоритети в роботі, розв`язати проблемні питання, що виникають під час виконавчих проваджень та мобілізувати всі резерви на виконання виконавчих документів на користь бюджету Пенсійного фонду, дозволяють робочі зустрічі представників територіального органу ПФУ в районі та відділу ДВС Козельщинського  районного управління юстиції.

Під час спільних нарад, з метою усунення недоліків та збільшення обсягів надходження коштів від погашення боргів, визначаються спільні заходи співпраці відділу ДВС Козельщинського  РУЮ та управління ПФУ в Козельщинському районі і з боржниками. Зокрема, це забезпечення застосування усіх передбачених законодавством контрольних, фіскальних та примусових заходів до боржників, а саме: виїзд до боржників за місцем ведення підприємницької діяльності, оголошення в розшук транспортних засобів та їх арешт, опис майна; проведення необхідної роботи щодо тимчасового обмеження у праві виїзду боржника-фізичної особи або керівника боржника – юридичної особи за межі України.

Управління та ВДВС в першу чергу працюють із категорією боржників фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності, адже вони на сьогодні складають основну частину усіх боржників району.

Так, станом на 01.12.2015 року на виконанні  у відділі  Козельщинського відділу ДВС   перебувало 140       виконавчих документів     на загальну суму 231,3 тис.  грн. . З початку року до бюджету Фонду   від    заходів    примусового стягнення надійшло  16,7 тис. грн.,

Також,     управлінням     разом   із    державною виконавчою службою щоквартально проводиться звірення виконавчих документів за рішеннями про стягнення коштів, про що складаються акти звірення, проводиться інвентаризація виконавчих документів. З метою виявлення причин не виконання судових рішень та виконавчих документів з початку року представниками Управління було проведено 59 ознайомлення з матеріалами виконавчих проваджень, порушення було виявлено у 16   виконавчих провадженнях,  про які    направлено скарги   до Козельщинського  районного  управління юстиції .

Хоча управління і передало свої повноваження по адмініструванню єдиного внеску територіальному органу ДФС, та все одно борги залишаються і ми будемо працювати над їх погашенням тісно та злагоджено у співпраці з відділом Державної виконавчої служби та  Державниої фіскальної служби

Разом з тим, необхідно пам’ятати, що своєчасна сплата платниками Фонду внесків – це, у першу чергу, забезпечення прав громадян у пенсійному страхуванні.

Управління Пенсійного фонду України в Козельщинському районі