ПОДАТКОВА НАГАДУЄ ПРО НЕОБХІДНІСТЬ ПРАВИЛЬНОГО ЗАПОВНЕННЯ ПЛАТІЖНИХ ДОКУМЕНТІВ

ПОДАТКОВА НАГАДУЄ ПРО НЕОБХІДНІСТЬ

ПРАВИЛЬНОГО ЗАПОВНЕННЯ ПЛАТІЖНИХ ДОКУМЕНТІВ

У разі сплати коштів до бюджету платники податків мають  керуватися «Порядком заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів», який  затверджений наказом Міндоходів України 22.10.13 № 609.

При заповненні платіжних документів, важливим є заповнення розділу „Призначення платежу” поля №3, в якому вказується один з власних реквізитів платника податку, зокрема, код ЄДРПОУ. У разі здійснення юридичною особою сплати за відокремлений підрозділ друкується код за ЄДРПОУ відокремленого підрозділу, за який проводиться така сплата. Якщо платіж вносить фізична особа, зазначається реєстраційний номер облікової картки платника податків (або серія та номер паспорта громадянина України у разі відмови від одержання реєстраційного номера за релігійними переконаннями) та  реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється ДФС України.

Приклад заповнення поля "Призначення платежу" в розрахунковому документі на сплату ПДВ до бюджету підприємством "М", що має код за ЄДРПОУ 20120559 :

;101

;20120559

;ПДВ за грудень

;

1 - службовий код ("*");

2 - код виду сплати ("101" - сплата суми податків і зборів / єдиного внеску);

3 - код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату (підприємство "М", що має код за ЄДРПОУ 20120559);

4 - друкується роз'яснювальна інформація про призначення платежу;

5 - не заповнюється;

6 - не заповнюється;

7 - не заповнюється;

Відповідальність за правильність заповнення розрахункових документів несуть особи, які їх складають та подають до відповідних фінансових установ.