План заходів щодо соціального захисту ветеранів війни Полтавської області, визначення та задоволення їх потреб протягом 2014 - 2017 років

План заходів

щодо соціального захисту ветеранів війни  Полтавської області, визначення та задоволення їх потреб протягом 2014 - 2017 років

1. Організаційно-правове забезпечення Програми

1.1. Забезпечити виконання державних програм  щодо соціального захисту ветеранів війни

Рішенням двадцять сьомої сесії районної ради шостого скликання 30 квітня 2014 року затверджено районну комплексну Програму соціального захисту ветеранів війни на 2014-2017 роки. Обсяг коштів, передбачених нею на 2014 рік, становить 153,1 тис.грн., у тому числі із державного бюджету – 1,0 тис.грн., із обласного бюджету – 36 тис.грн., районного бюджету – 116,1 тис.грн. Відповідальними виконавцями та співвиконавцями в міру компетенції забезпечується втілення в життя заходів даної програми.

1.2. Розробити районні, міські плани заходів щодо соціального захисту ветеранів війни, визначення та задоволення їх потреб

Розроблено та 28.02.2014 року затверджено заступником голови райдержадміністрації План заходів щодо соціального захисту ветеранів війни Козельщинського району, визначення та задоволення їх потреб протягом 2014-2017 років.

2. Забезпечення соціального захисту ветеранів війни

2.4. Провести обстеження матеріально-побутових умов проживання ветеранів війни згідно «Соціального паспорта ветерана» з метою визначення нагальних потреб та забезпечити вирішення виявлених під час обстежень проблем та питань ветеранів, зокрема  в частині надання медичних послуг

З метою визначення нагальних потреб та забезпечення вирішення виявлених під час обстежень проблем та питань управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації спільно з територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг)  згідно із «Соціальним паспортом ветерана»  проведено  обстеження матеріально-побутових умов проживання  інвалідів війни – 25, учасників бойових дій – 13. Вирішено питання надання їм повного комплексу соціальних послуг .

2.5. Продовжити системну роботу в частині проведення капітальних ремонтів житла інвалідів війни та придбання путівок для оздоровлення ветеранів війни у місцевих санаторіях

Продовжувалась системна робота в частині проведення капітальних ремонтів житла інвалідів війни та придбання путівок для оздоровлення ветеранів війни. Зокрема, прийнято 2 заяви для проведення капітального ремонту житла: від 1 інваліда війни І групи та 1 члена сім»ї загиблого (померлого) ветерана війни. За рахунок субвенції із державного бюджету місцевому бюджету у 2014 році  забезпечено путівками на оздоровлення у місцевих санаторіях 17 ветеранів війни, з яких  8 учасників бойових дій, 3 інваліди війни та 6 учасників війни.

2.12.Забезпечити надання ветеранам війни послуги «соціальне таксі», а також соціально-педагогічної послуги «Університет ІІІ-го віку»

Забезпечення ветеранів війни автотранспортною послугою «соціального таксі» здійснюється територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Протягом 2015 року зроблено 6 виїздів; «соціальним таксі» скористалося 5 осіб, з яких 2 інваліди війни  та 2 учасники війни, 1 члена  сім»я загиблого.

Також при територіальному центрі надається соціально-педагогічна послуга «Університет ІІІ-го віку». У ньому діє 2 факультети: основ медицини і здорового способу життя та просвітницький. На цих факультетах створено 2 групи загальною кількістю 30 чоловік, із яких 4 особи – ветерани війни.

2.13. Здійснювати фінансову підтримку статутної діяльності обласних, районних та міських громадських організацій, які опікуються проблемами ветеранів

Здійснюється фінансова підтримка статутної діяльності  районної   організа

ції ветеранів.

У 2015 році  профінансовано кошти в сумі 39,2 тис.грн. .

3. Медичне забезпечення ветеранів війни

3.2  Забезпечити медичне обслуговування ветеранів війни (надання екстреної медичної допомоги, стаціонарне лікування, проведення диспансеризації)

Відповідно до обстежень, проведених, згідно із «Соціальним паспортом ветерана», для виявлення та задоволення потреб ветеранів у медичному забезпеченні, потребують проведення диспансеризації, направлення на стаціонарне лікування та забезпечення лікарськими засобами на пільгових засадах 9 ветерани, з яких 7 інвалідів війни, 2 учасники бойових дій .

За інформацією центральної районної лікарні, за перше півріччя 2015 року оглянуто 1173 ветеранів, знаходиться на диспансерному обліку 1173 хворих, отримали стаціонарне лікування 305 чоловік, амбулаторне лікування 1079 чоловік, направлено на санаторно-курортне лікування 15 чоловік. За пільговими рецептами відпущено ліків на суму 600 гривень. Слуховим апаратом забезпечено 1 чол. Забезпечено зубними протезами 1 чол.

3.3. Здійснювати безкоштовне забезпечення інвалідів війни медикаментами за пільговими рецептами лікарів, слуховими апаратами та послугами із зубопротезування

За інформацією центральної районної лікарні за пільговими рецептами відпущено ліків на суму 600 гривень. Слуховим апаратом забезпечено 1 чол. Забезпечено зубними протезами 1 чол.

4. Культурно-мистецькі заходи

4.2. Організувати роботу з приведення у належний стан та упорядкування прилеглих територій пам’ятників, стел, меморіалів, обелісків, пам’ятник дощок і знаків, місць поховань, пов’язаних з увічненням пам’яті загиблих воїнів, підпільників, мирних жителів, які стали жертвами фашизму

У районі проведено численні заходи із благоустрою території в рамках всеукраїнської акції «За чисте довкілля», в ході яких здійснено також роботу з приведення у належний стан та упорядкування прилеглих територій пам»ятників,  пам»ятних дощок,  місць поховань загиблих воїнів, жертв голодомору тощо. Проведено очищення від сміття, торішнього листя, сухого гілля; посаджено нові дерева, побілено та обкопано; розбито квітники, висіяно квіти; пофарбовано огорожі.

Дані території підтримувалися у належному стані протягом року.