Питання тінізації заробітних плат – на постійному контролі

Питання тінізації заробітних плат – на постійному контролі

Основним з важливих напрямів роботи Пенсійного фонду є збільшення надходжень до бюджету Фонду, шляхом легалізації заробітної плати.

Аналізуючи дані персоніфікованого обліку, Пенсійний фонд бачить негативні наслідки, до яких призводить тінізація заробітної плати. Наприклад, по звітності по єдиному соціальному внеску , поданому до Державної фіскальної служби України , в грудні місяці 2015 року із 2436 працюючих району , які пропрацювали повний місяць, 208 особам нараховано заробітну плату менше законодавчо встановленого мінімального розміру, що становить 8,5% від загальної кількості, або майже кожна 12 особа отримує заробітну плату менше мінімальної. В порівнянні з листопадом місяцем 2015 року цей відсоток збільшився  на 0,9%.

Із 41 страхувальників, що нараховували заробітну плату найманим працівникам менше мінімального розміру, 11- бюджетні організації.

З 80 страхувальників, які найманим працівникам нараховують заробітну плату на рівні або менше мінімального розміру , 33 страхувальника ( або 41,3%) - в яких 100% найманим працівникам нараховано заробітну плату на рівні або  менше мінімального, 4 страхувальника (або 5%)  в яких 75-90% найманих працівників отримують заробітну плату на рівні мінімальної або менше, 9 страхувальників ( або 11,3%), в яких 50-75% найманих працівників отримують заробітну плату на рівні мінімальної або менше, решта - 34 страхувальника( або 42,4%),  в яких до 50% найманих працівників отримують заробітну плату на рівні мінімальної або менше .

На виконання заходів детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення, управлінням Пенсійного фонду постійно направляються відомості про суб’єктів господарювання, які нараховують заробітну плату найманим працівникам на рівні мінімального розміру до райдержадміністрації, прокуратури, інспекції з питань праці, територіального відділення Фіскальної служби та  соціальних партнерів.

Виплата тіньової заробітної плати призводить до втрати страхового стажу, низького рівня пенсії , та позбавляє соціальних гарантій працівника .

Тому,  для реалізації своїх трудових прав та забезпечення майбутньої пенсії, необхідно вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин.

Управління Пенсійного фонду України в Козельщинському районі