ОБЧИСЛЕННЯ ТА СПЛАТА РЕНТНОЇ ПЛАТИ ЗА КОРИСТУВАННЯ РАДІОЧАСТОТНИМ РЕСУРСОМ УКРАЇНИ

Відповідно до внесених змін до Податкового Кодексу України Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24 грудня 2015 року №909 для рентної плати зокрема за користування радіочастотним ресурсом України, а саме:

-встановлено відмінний від попереднього, що відповідав календарному кварталу, базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю.

-визначено, що, починаючи із податкових періодів, які виникатимуть після набрання чинності Законом, авансові внески у податковому (звітному) кварталі у розмірі однієї третини суми податкових зобов’язань з рентної плати за попередній податковий (звітний) квартал не справляються.

Відповідно до п.46.6 ст.46 ПКУ до визначення нових форм декларацій, які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинні форми декларацій, чинні до такого визначення. Отже, до набрання чинності формою Податкової декларації з рентної плати, якою передбачено її складання за звітний (податковий) період, який дорівнює місяцю, Податкова декларація з рентної плати подається за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №719.

Для подання та приймання Декларацій за звітний (податковий) період, який дорівнює місяцю, в електронній формі розроблено та розміщено на веб-порталі ДФС адаптовані електронні формати та вживаються заходи для доопрацювання програмного забезпечення з підготовки звітності платниками податків та її приймання і реєстрації контролюючими органами.

Граничний строк подання Декларації з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за звітний (податковий) період «місяць» за січень 2016 року – 22 лютого 2016 року.

Граничний строк сплати податкових зобов’язань за січень 2016 року – 3 березня 2016 року.

При виникненні у платників податків питань щодо обчислення та сплати рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України необхідно звертатися за адресою Козельщинського відділення Кременчуцької ОДПІ: смт. Козельщина, вул. Леніфна, б. 11а.

Відділ комунікацій

Кременчуцької ОДПІ