Легальна заробітна плата — сьогодні, гідна пенсія - завтра

Легальна заробітна плата — сьогодні, гідна пенсія - завтра

Для здійснення легалізації робочих місць, протидії виплатам заробітної плати в конвертах та здійснення справедливої соціальної політики , в районі проводиться відповідна робота,   направлена на подолання “тіньової” зайнятості.
    Для того, щоб отримати гідну пенсію завтра, сьогодні заробітна плата повинна  отримуватися легально. Кожен громадянин повинен чітко розуміти, що основною причиною майбутньої мізерної пенсії є  теперішня нелегальна заробітна плата. Якщо працівник отримує заробітну плату “в конверті”, а роботодавець не сплачує  внески до бюджету, то цей період не зараховується до страхового стажу  та, відповідно - не враховується під час визначення розміру пенсії.

Тому, детінізація заробітної плати - це наполеглива боротьба по забезпеченню кожному громадянину гідної старості.
   Роботодавці при оформленні трудових відносин з найманими працівниками в обов”язковому порядку повинні не допускати виплати заробітної плати в розмірі менше мінімального. Явною ознакою прихованої зайнятості є те, що найманих працівників оформляють на роботу погодинно, відмічаючи  їм у табелі обліку робочого часу по 2 або 4 години, тоді як вони фактично працюють по 8 та більше годин на день. Таким чином, роботодавці порушують права і гарантії найманих працівників.
Громадяни та роботодавці повинні пам”ятати, що незареєстрований працівник ризикує залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, зокрема  при нарахуванні пенсії.
   Потурбуйтесь про це якомога раніше.
Також повідомляємо, що кожна застрахована особа, яка має Свідоцтво про загальнообов»язкове державне соціальне страхування, має можливість самостійно отримувати інформацію щодо нарахованої заробітної плати через інформаційні кіоски, які розміщені в кожному територіальному управлінні Пенсійного фонду України, або звернувшись особисто до територіального управління з паспортом та реєстраційним номером облікової картки платника податків.

Адміністрація управління Пенсійного фонду України в Козельщинському районі