Легальна заробітна плата – гарантований державою соціальний захист!

Легальна заробітна плата – гарантований державою соціальний захист!

Природньо, що кожний працездатний громадянин має бути зацікавлений у власному матеріальному добробуті, та отримувати гідну заробітну плату, яка б гарантувала йому певний рівень життя, соціальний захист і майбутнє пенсійне забезпечення.

При цьому не слід забувати про виконання простої, але обов’язкової умови - заробітна плата повинна бути легальною. Отримання заробітної плати чи її частини «у конверті» негативно впливає, насамперед, на інтереси громадян. Адже держава захищає соціальні та матеріальні інтереси лише на величину трудового внеску.

Виплата заробітної плати в «конвертах» тільки на перший погляд сприяє зростанню доходів працівників і прибутків підприємців. Насправді - це послаблення соціального захисту громадян , зменшення надходжень до бюджетів усіх рівнів та державних соціальних страхових фондів.

Потрібно пам’ятати, що розмір майбутньої пенсії та соціальні гарантії  залежать від отриманих  доходів та суми сплаченого внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Якщо наймана особа отримує заробітну плату в «конверті», а роботодавець не сплачує страхові внески до Пенсійного фонду, то цей період не зараховується до страхового стажу найманого працівника, та, відповідно, не враховується під час визначення розміру пенсії, через що пенсія буде меншою, ніж повинна бути.

На розмір пенсії впливає також розмір заробітної плати, і якщо її розмір менше мінімального, то страховий стаж буде розрахований пропорційно до мінімальної заробітної плати.

За даними автоматичного аналізу, згідно поданих звітів по єдиному соціальному внеску до Державної фіскальної служби України , в січні місяці 2015 року із 2620 працюючих району , 610 особам нараховано заробітну плату на рівні або менше законодавчо встановленого мінімального розміру, що становить 23,3% від загальної кількості працюючих, або майже кожна 4 працююча особа отримує заробітну плату менше мінімальної.

Тому заробітна плата – це не лише гарантія нинішнього безбідного існування, але й інвестиція в майбутнє, скажімо, у власну пенсію.

Адміністрація управління Пенсійного фонду України в Козельщинському районі