Легалізація зарплати – важливе питання сьогодення

Легалізація зарплати – важливе питання сьогодення

Легалізація заробітної плати  є одним з резервів наповнення пенсійного бюджету, який спрямовується на фінансування пенсій та грошової допомоги. Підприємства та  приватні підприємці, які застосовують нелегальні схеми виплати заробітної плати, негативно впливають на добробут наших громадян.

На даний час виплата заробітної плати в «конверті» стала однією із складових тіньової економіки. Недоліки тіньової заробітної плати, як і тіньової зайнятості в тому, що бюджет недоотримує кошти, наймана праця використовується без офіційного оформлення трудових відносин, а це в свою чергу призводить до втрати страхового стажу , який використовується при призначенні  пенсії. Страховий стаж  зараховується, як повний місяць при умові нарахування заробітної плати не менше мінімального розміру та повної сплати страхових та єдиного внесків. Сьогодні працівники не бачать проблем в отриманні «тіньової» заробітної плати, та надаючи згоду працювати на таких умовах, вони позбавляють себе соціальних гарантій.

Пенсійний фонд в черговий раз звертається до громадян – вимагайте від своїх роботодавців виплату заробітної плати відповідно до законодавства прозоро і чесно, не погоджуйтесь на виплату заробітної плати в «конвертах».

Для забезпечення вашої гідної пенсії, вимагайте від роботодавців належного оформлення  трудових відносин. Варто не забувати, що виплата заробітної плати без сплати встановлених внесків та податків є грубим порушенням Законів України та передбачає адміністративну і кримінальну відповідальність.

Проблему необхідно вирішувати в першу чергу самими працівниками, в тому числі і тими, які працюють нелегально, погодившись на неофіційне оформлення та зарплату “в конвертах”. Ця проблема стане ще гострішою, коли виникне питання оформлення пенсії чи оплати лікарняного, або інших соціальних гарантій. Заробітна плата в «конверті»  ставить під загрозу отримання гідної пенсії, тому що, відпрацювавши календарний рік, можна “заробити” лише кілька місяців трудового стажу.

При влаштуванні на роботу потрібно цікавитися не тільки розміром заробітної плати, а й варто запитати, як саме такі кошти будуть виплачуватись і чи здійснюватимуться відповідні відрахування.   Найманому працівнику необхідно зайняти чітку позицію та наполягати на виплаті заробітної плати з дотриманням вимог чинного законодавства,  а про факти виплати заробітної плати “у конвертах” повідомляти органи виконавчої влади , правоохоронні  та контролюючі органи.

Шановні громадяни! Пам»ятайте, лише офіційно оформлені трудові відносини з роботодавцями, забезпечуть Вам  гідне життя та гідну пенсію в майбутньому!

Кременчуцьке об»єднане управління Пенсійного фонду України