ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ЗАРПЛАТИ І СТРАХОВИЙ СТАЖ

ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ЗАРПЛАТИ І СТРАХОВИЙ СТАЖ

Питання легалізації зарплати набуває сьогодні великої актуальності, адже від розміру нарахованої заробітної плати  залежить рівень соціального захисту людини. Прийшов час, коли працюючі  особи , повинні навчитися вести з роботодавцем діалог про умови роботи та оплати праці. Можливо, якщо людина хоча б один раз відмовиться працювати в роботодавця , отримуючи нелегальну заробітну плату,  це сприятиме тому, що в майбутньому жодний працівник не буде працювати на таких умовах.

Гарантований рівень мінімальної заробітної плати чимало роботодавців просто ігнорують і змушують робітників працювати за невелику заробітну плату, часом зовсім не декларуючи оплату їх праці,  та видаючи  працівникам заробітну плату  готівкою. Йдеться про „тіньову” заробітну плату , з якої  не утримуються податки, внески та не здійснюються відрахування . Отримуючи  зарплату в „конверті”, працівник виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, і не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу.

Дуже важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату „в конвертах” позбавляє їх соціального захисту. Адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати. Бувають ситуації, коли людям за рік роботи зараховується менше місяця страхового стажу. А низька заробітна плата дає низький коефіцієнт заробітку, який враховується при обчисленні пенсії.

Застраховані особи можуть безкоштовно отримувати в управліннях Пенсійного фонду України за місцем проживання інформацію про заробітну плату,  з бази даних Реєстру застрахованих осіб, через інформаційний кіоск, що встановлений у громадській приймальні по свідоцтву про загальноообов»язкове державне соціальне страхування ,або  при особистому зверненні при пред»явленні паспорта та реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційного номеру).

Тому, кожний працюючий громадянин має стати на захист своїх прав, вимагаючи офіційного оформлення трудових відносин.

Адміністрація управління Пенсійного фонду України

в Козельщинському районі