Легалізація заробітної плати в районі

Легалізація заробітної плати в районі

Детінізація заробітної плати, легалізація зайнятості населення , захист прав застрахованих осіб та вплив заборгованості по страхових та єдиному соціальному внеску на соціальний захист населення— головні питання, порушені на черговому  засіданні  комісії райдержадміністрації під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Світлани Тригубенко з питань легалізації заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, яке відбулося 16 листопада 2015 року, та у  роботі якого взяв участь начальник управління Пенсійного фонду України в Козельщинському районі Сергій Лашко.

Особливу увагу було приділено питанням нарахування заробітної плати страхувальниками, які використовують працю найманих працівників, менше законодавчо встановленого мінімального розміру.

Начальник управління в своїй доповіді зазначив, що одним з резервів наповнення бюджету Пенсійного фонду є збільшення надходжень від єдиного соціального внеску, зокрема за рахунок детінізації заробітної плати та легалізації робочих місць.

За даними автоматичного аналізу звітності по єдиному соціальному внеску , поданому до Державної фіскальної служби України , в вересні місяці 2015 року із 3109 працюючих району , 536 особам нараховано заробітну плату на рівні або менше законодавчо встановленого мінімального розміру, що становить 17,2% від загальної кількості працюючих, проти 17,7 % відповідного періоду минулого року, або менше на 136 осіб. З них 375 особам нараховано заробітну плату менше мінімальної. Цей показник в порівнянні з відповідним періодом минулого року зменшився на 125 осіб, або кожна 8 особа району отримує заробітну плату менше мінімального розміру, встановленого законодавством, проти кожної 7 відповідного періоду минулого року.

За підсумками засідання комісії прийняті відповідні  рішення.