КОМУ ОБОВ’ЯЗКОВО ТРЕБА ПОДАВАТИ ПОДАТКОВУ ДЕКЛАРАЦІЮ?

Версія для друкуВерсія для друку

КОМУ ОБОВ’ЯЗКОВО ТРЕБА ПОДАВАТИ ПОДАТКОВУ ДЕКЛАРАЦІЮ?

Відповідно до Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755 – VI  (далі – ПКУ) вимога з обов’язкового подання декларації є для громадян, які протягом звітного    2015 року отримували:

- доходи від підприємницької діяльності (ст. 177 ПКУ);

- доходи від провадження незалежної професійної діяльності (ст. 178 ПКУ);

- доходи, отримані від двох і більше податкових агентів, згідно з п.п. «є» п. 176.1 ст.176 ПКУ;

- доходи,отримані від особи, яка не є податковим агентом (пп. 168.2.1 п.168.2 ст.168 ПКУ);

- іноземні доходи (п.п.170.11.1 п.170.11 ст.170 ПКУ);

- доходи від операцій з інвестиційними активами (п.170.2 ст.170 ПКУ);

- доходи від надання в оренду (суборенду), житловий найм (під найм) нерухомості, якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання (п.п.170.1.5 п.170.1 ст.170 ПКУ);

- доходи від успадкування чи отримання в дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення, крім спадкоємців нерезидентів (п.174.3 ст.174 ПКУ);

- за ухвалою суду, за яким прийнято рішення про зміну власника та перехід права власності на рухоме майно (п.п.173.4 ст.173 ПКУ);

- дохід у вигляді суми заборгованості, за якою минув строк позовної давності у сумі, що перевищує 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року (п.п.164.2.7 п.164.2 ст.164 ПКУ);

- дохід у разі отримання благодійної допомоги, відповідно до п.п. 165.1.54 п.165.1           ст. 165 ПКУ, у сумі, що перевищує граничний розмір, встановлений абз. «б» п.п.170.7.8 п.170.7 ст.170 ПКУ, або використану не за цільовим призначенням;

- дохід у разі отримання цільової благодійної допомоги, не використаної та не повернутої благодійнику у строки, визначені законодавством (п.п.170.7.5 п.170.7 ст.170 ПКУ);

- дохід у разі отримання нецільової благодійної допомоги, у разі якщо загальна сума такої допомоги перевищує граничний розмір, установлений п.п.169.4.1 п.169.4 ст.169 ПКУ (п.п.170.7.3 п.170.7 ст.170 ПКУ);

- дохід у разі отримання додаткового блага у вигляді основної суми боргу (кредиту), прощеного (анульованого) кредитом у сумі, що перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року (п.п. «д» пп.164.2.17 п.164.2 ст.164 ПКУ);

- доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції; у випадках, передбачених п.п.165.1.24 п.165.1 ст.165 ПКУ.

Відділ організації роботи

 Кременчуцької ОДПІ

 

Наверх ↑