ДЕКЛАРУЄТЕ ДОХОДИ ЗА МИНУЛИЙ РІК – НЕ ЗАБУДЬТЕ ПРО ‪ВІЙСЬКОВИЙ ЗБІР

ДЕКЛАРУЄТЕ ДОХОДИ ЗА МИНУЛИЙ РІК

– НЕ ЗАБУДЬТЕ ПРО ‪ВІЙСЬКОВИЙ ЗБІР

Козельщинське відділення Кременчуцької ОДПІ повідомляє, кампанія декларування у 2016 році має свої відмінності від попередніх років. Відповідно до Закону України від 28 грудня 2014 року №71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» з 01.01.2015 доходи фізичних осіб оподатковуються військовим збором. Тому за підсумками 2015 року фізичні особи визначають податкові зобов’язання як з податку на доходи фізичних осіб, так і з військового збору.

Звертаємо увагу, що податком на доходи фізичних осіб оподатковується загальний річний оподатковуваний дохід, який включає доходи як з джерел їх походження в Україні, так і іноземні доходи. До нього включаються доходи отримані від особи, яка не є податковим агентом. Такі доходи також є об’єктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5 відсотки об’єкта оподаткування.

Нагадаємо ряд операцій, доходи від здійснення яких необхідно задекларувати та сплатити з них податок на доходи фізичних осіб й військовий збір. Це, зокрема, доходи від здавання в оренду майна фізичним особам; доходи у разі успадкування майна чи отримання подарунків не від членів сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення; отримання доходів у вигляді процентів по боргових цінних паперах; отримання інвестиційного прибутку від продажу фізичною особою інвестиційних активів; іноземні доходи тощо.

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області