Через заборгованість до Пенсійного фонду – працівники втрачають страховий стаж.

Через заборгованість до Пенсійного фонду – працівники втрачають страховий стаж.

Рівень майбутньої пенсії залежить від страхового (трудового) стажу та заробітної плати, з якої проводиться нарахування та сплата внесків до Пенсійного фонду. Несплата страхових внесків не дає можливості зарахувати період трудової діяльності до страхового стажу. І, як наслідок, громадяни мають пенсію, яка не відповідає їхнім сподіванням.

Своєчасна і повна сплата платежів у Пенсійний фонд України – це обов”язок керівника щодо соціального захисту своїх працівників. Проте не всі керівники підприємств – боржників розуміють, що порушення ними обов’язків сплати внесків за своїх найманих працівників позбавляє останніх забезпеченої старості.

Станом на 01.07.2015 року  загальна заборгованість зі сплати страхових внесків до бюджету Пенсійного фонду України в районі складає

203,6 тис. грн., з яких лише 4,1тис. грн.. , або 2,0% заборгованість  економічно - активних боржників, і 199,5 тис. грн., або 98% - борг підприємств - банкрутів, та підприємств, що мають безнадійний статус боргу.

Через несплату внесків до Пенсійного фонду підприємствами – боржниками району , їх працівники втрачають страховий стаж . До прикладу,

Державна Галещинська біологічна фабрика   (банкрут) має заборгованість із сплати страхових внесків в сумі 77,5 тис. грн. ( за керівництва Коваленко Юрія Миколайовича), Приватне сільськогосподарське підприємство «Булах» (банкрут) має заборгованість із сплати страхових внесків в сумі 48,1 тис.грн., найманим працівникам не зараховано 28 місяців страхового стажу (за керівництва Лобача Станіслава Павловича), Приватне сільськогосподарське підприємство імені Ватутіна має заборгованість із сплати страхових внесків в сумі 70,8 тис. грн., найманим працівникам не зараховано 17 місяців страхового стажу (керівник Правда Владислав Григорович)

Невиконання страхувальниками обов'язків щодо своєчасної та повної сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України не тільки ставить під загрозу своєчасну виплату пенсій громадянам, які відносяться до найбільш уразливих верств населення, але і позбавляє громадян законного права на включення до страхового стажу всього відпрацьованого ними часу, адже при призначенні та здійсненні перерахунків пенсій до страхового стажу враховуються лише ті відпрацьовані періоди, за які страхувальниками здійснені нарахування та сплата страхових внесків до Пенсійного фонду.

Варто мати на увазі, що страховий стаж найманим працівникам буде зарахований лише після сплати страхових внесків цими підприємствами в повному обсязі, і тільки тоді індивідуально кожному буде проведено  перерахунок пенсії.

Управління звертає увагу на те, що відповідно до статті 16 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» застраховані особи мають право отримувати від страхувальника підтвердження про сплату страхових внесків і вимагати такої сплати, в тому числі у судовому порядку. Кожна застрахована особа має право періодично цікавитися тим, як розраховується роботодавець із Пенсійним фондом, і при неналежному виконанні роботодавцем своїх обов’язків звертатись із позовом до суду та вимагати від підприємства повної сплати страхових внесків.

Управління Пенсійного фонду України в Козельщинськом