Антикорупційне законодавство: запрацював новий закон

Антикорупційне   законодавство:   запрацював  новий  закон

Із  26 квітня  2015 року  в   країні діє новий  Закон   «Про запобігання  корупції» .  У ньому визначено принципово нові правові організаційні засади  функціонування системи запобігання  корупції  в Україні.

Важливим принципом  у діяльності органів Пенсійного фонду  щодо  запобігання корупційним правопорушенням  є відкритість і прозорість.

Формує    та реалізує державну антикорупційну політику       в     Україні Національне

агентство  з питань запобігання  корупції.   У  Законі  «Про запобігання корупції» є норми  щодо запобігання корупційним  та пов’язаним із корупцією  правопорушенням , запобігання  та врегулювання конфлікту інтересів, правил етичної поведінки,  фінансового контролю, захисту викривачів тощо.

До того ж    законом  унесено зміни в Кодекс України  про адміністративні правопорушення , зокрема  збільшено   суми штрафів   за правопорушення   пов’язані з корупцією. Кримінальний кодекс  України про адміністративні правопорушення , доповнено статтею 366-1, у якій передбачено відповідальність за подання свідомо недостовірних відомостей  у декларації або  умисне її неподання .  Всі державні службовці  управління Пенсійного фонду України   в    Козельщинському    районі      своєчасно     до 1 квітня 2015 року   задекларували свої доходи  та доходи членів своїх сімей     за 2014 рік

Крім розглянутих  нововведень новим законом  розширено коло близьких осіб. До них тепер належать зять, невістка, тесть, теща, свекор,  свекруха.  Крім цього конфлікт інтересів  розділено  на потенційний та реальний.  Проте   адміністративну відповідальність   передбачено лише  за реальний конфлікт  інтересів. Це й тип конфлікту визначається    як суперечність   між приватним інтересом особи та   її службовими повноваженнями,  яка впливає на об’єктивність  чи   неупередженість її рішень або на вчинення чи не вчинення певних дій.

Управління Пенсійного фонду України

в Козельщинському районі .