Акція «16 Днів проти гендерного насильства»

25 листопада світ відзначає Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками.

Це найпоширеніше порушення прав людини в світі. Жорстоке поводження забирає більше життів і набагато частіше перетворює жінок у інвалідів, ніж онкологія, малярія, дорожньо-транспортні пригоди та військові дії разом узяті, повідомляє Радіо ООН.

17 грудня 1999 Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Історичною передумовою Дню стала подія, що відбулася в 1961 році в Домініканській Республіці. За наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо  були по-звірячому вбиті три сестри Мірабал, які були політичними активістками.

У червні 1991 року Центр жіночого глобального лідерства та учасники Форуму з питань жінок, насильства та прав людини з 20 країн світу запропонували щорічно з 25 листопада по 10 грудня проводити акцію «16 Днів проти гендерного насильства». З того часу понад 1000 організацій та осіб з понад 100 країн щорічно проводять акції в рамках однойменної кампанії, закликаючи до припинення усіх форм насильства проти жінок. З 2000 року цю ініціативу підтримує і Україна.

Якщо говорити про окремі країни, то в Канаді щорічно 6 грудня відзначається Національний день пам’яті  дій проти насильства над жінками  в пам’ять про події Монреальського погрому  6 грудня 1989 року, коли Марком Лепіном 14 жінок були ізольовані і по-звірячому вбиті, 13 – поранені. В цей день в Канаді проходять нічні чергування, політичні дебати та інші заходи, спрямовані на ліквідацію насильства. Розстріл жінок у Монреалі мав великий резонанс у канадському суспільстві: він загострив увагу на проблемі насильства та призвів до жорсткішого контролю над розповсюдженням вогнепальної зброї у Канаді.

Взагалі ж хотілося б сьогодні загострити увагу на попередженні проявів насильства  у будь-якому вигляді, стосовно будь-яких живих істот. Як усім нам відомо, у складні часи під впливом  подразнюючих факторів, люди часто перестають розуміти одне одного, частіше наражаються на гострі конфлікти. Під час ескалації(нарощування) конфлікту все більш проявляються "симптоматичні" особливості, притаманні дуже багатьом конфліктуючим. У своєму опоненті вони бачать особистість, довіряти якій не слід. На неї перекладають провину, від неї чекають лише неправильних рішень і вчинків, вона увібрала в себе величезну кількість зла, негативу, жорстокості та інших вад. Відтак наростає емоційне напруження, воно росте з жахливою інтенсивністю, протилежні сторони втрачають керованість, суб'єкти конфлікту на час втрачають можливість реалізувати свої інтереси або задовольнити свої потреби. Під жорна роздратованості та протистояння часто втрапляють найменші, найслабкіші члени суспільства – діти, інваліди, жінки…

19 листопада у Козельщинській ЗОШ І-ІІІст. за участю РВ КВІ УДПтС України в Полтавській області, старшого лейтенанта внутрішньої служби Ірини Жадан та директора КРЦСССДМ Юлії Колісніченко було проведено заняття з елементами тренінгу «Коло насильства» . Бесіда про  запобігання негативних проявів у дитячому та молодіжному середовищі із залученням інформаційного ролику «Поки батьки не бачать» викликала пожвавлений інтерес учнівської аудиторії 9-11 класів. Після  обговорення способів виходу із «кола насильства», присутнім було запропоновано прийняти участь у флеш-моб «ця рука нікого не битиме!», який показав - наші діти досить-таки глибоко пропускають через себе тему насильства. Один з учасників проникливо зауважив: « Почати треба із попередження насильства над тваринами!» Дійсно, істота, що знущається над безмовними та безправними братами меншими - огидна!

Пропоную усім нам зупинитися на мить. Зрозуміти суть  негативу, що лежить у основі конфлікту. Поглянути на протистояння з іншої точки зору. Запобігти образам та жорстокості, агресії та грубості. Здобути рівновагу та  взаєморозуміння.