Юрій Курилко: «Карантин вихідного дня сприятимезменшенню контактів»

Уряд прийняв постанову щодо впровадження карантину вихідного дня з 14 по 30 листопада 2020 року. Це рішення викликало чимало дискусій серед полтавців. Багато хто вважає, що епідеміологічні наслідки не виправдають економічні ризики. Утім, лікарі переконані у зворотному. Заступник директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Юрій Курилко вважає постанову уряду актуальною.

«Карантин вихідного дня допоможе стабілізувати ситуацію з COVID-19. Сподіваюсь, що закриття торгово-розважальних та спортивних закладів із суботи до понеділка сприятиме зменшенню контактів, – говорить Юрій Курилко. – Як альтернатива, замість відвідування різних закладів зі скупченням людей, можна провести вихідні вдома у колі сім'ї або помилуватися осінніми пейзажами на природі. Наголошую, що медики області роблять все, щоб подолати пандемію».

За інформацією Департаменту охорониздоров’я Полтавської ОДА, кількість ліжкомісць для лікування хворих на COVID-19 планується збільшити до понад 3 тисяч за рахунок перепрофілювання додаткових закладів охорони здоров’я. Триває активнее розведення кисню в заклади охорони здоров’я. Наразі вже 804 ліжка забезпечено киснем.

Але безвідповідальна поведінка та байдужість деяких громадян щодо необхідності дотримання вимог карантину сприяє поширенню коронавірусної інфекції.

В котре рекомендуємо:

- користуватися захисними масками у транспорті та інших громадських місцях;

- дотримуватися особистої гігієни – мити руки з милом, використовувати антисептики, дотримуватися етикету кашлю;

- дотримуватися соціального дистанціювання;

- обмежити спілкування у тісному колі та поїздки у громадському транспорті;

- проводити вологе прибирання з дезінфекцією в житлових, громадських приміщеннях, у транспорті і просто частіше провітрювати приміщення;

- не виїжджати без нагальної потреби в інші області України та за кордон.