Восени на строкову військову службу з Козельщинського району призвуть 11 юнаків

В Україні стартувала осіння призовна кампанія. Призов юнаків буде проведений у жовтні-листопаді відповідно до Указу Президента України від 15.02.2018 року №33/2018.

У Козельщинському районному військовому комісаріаті проведене уточнення військово-облікових даних, завершується обстеження стану здоров’я та професійно-психологічне вивчення призовників. Зокрема, з 5 по 7 вересня близько півсотні призовників пройшли районну військово-лікарську комісію.

За словами начальника відділення комплектування військкомату капітана Анатолія Фалюша, цієї восени Козельщинський РВК має відправити на строкову військову службу 11 юнаків. Відправка команд до збірного пункту Полтавського обласного військового комісаріату запланована з 6 жовтня по 30 листопада. Конкретні дати призову по Козельщинському району та де саме будуть проходити службу призовники поки невідомо. Ті, що були призвані навесні наразі проходять службу у навчальному центрі Сухопутних військ «Десна», що знаходиться на Чернігівщині, військових частинах у Києві, у Національній гвардії та Державній спеціальній службі транспорту.

Військовий комісар Козельщинського РВК майор Юрій Кушко наголосив, що усі строковики проходитимуть військову службу у місцях постійної дислокації військових частин – у зону АТО нікого не відправлятимуть. Таке рішення було прийнято РНБО ще у серпні 2014 року і воно було введено в дію Указом Президента України від 24.09.2014 р. №744.  За його словами, на строкову військову службу згідно чинного законодавства призивають юнаків віком від 20 до 27 років, а за бажанням вони можуть йти на службу з 18 років. Більшість призовників готові йти до армії за власним бажанням. Проте є й такі, що побоюються, але відмов від проходження військової служби у районі не було. Служитимуть хлопці 1,5 року, а ті, хто має вищу освіту – рік.

«Строковики за час проходження служби отримають військову спеціальність, яка може стати їм в нагоді і після звільнення з військової служби, та будуть забезпечувати життєдіяльність військових частин», - пояснив Юрій Кушко.

Побажаємо нашим землякам успіхів у службі, мужності та витримки, адже кожний справжній чоловік має пройти армійську школу та навчитися володіти зброєю, щоб у разі необхідності захистити свою країну.

Віктор КРУК