Увага! Фальсифіковані пестициди!

Сільськогосподарські підприємства району  та особисті власники земельних наділів ретельно готуються до весняно-польових робіт: підживлюють озимі культури мінеральними добривами,  закуповують посівний матеріал та засоби захисту рослин.

Для вирощування продукції рослинництва  третина витрат припадає на засоби захисту рослин, тому аграрії шукають варіанти зменшення затрат на вирощування сільськогосподарських культур.  Та іноді потрапляють на підробки – фальсифікат.

За різними даними частка фальсифікату пестицидів на ринку України складає 25-30 % об’єму ринку, а кількість підроблених препаратів, призначених для роздрібного продажу населенню перевищує 50%.

Фальсифіковані пестициди – це навмисне змінені (підроблені) пестициди, що мають (або можуть мати) приховані властивості та якість, інформація про які є свідомо неповною або недостовірною. Фальсифікована продукція може містити у своєму складі небезпечні домішки, баластні речовини та сторонні діючі речовини. Часом склад, фізичний стан підроблених препаратів взагалі не відповідає тексту етикетки на упаковці.

Як же захистити себе від фальсифікованих пестицидів?

1. Купуйте пестициди лише в офіційних дистриб’юторів, у спеціалізованих магазинах і відомих фірмах, котрі добре себе зарекомендували на ринку пестицидів.

2. Звертайте особливу увагу на наявність захисних елементів на упаковці, таких як голограми, захисні плівки, спеціальні позначки на кришці. Оригінальну голограму неможливо зняти  неушкодженою з упаковки!

3. Звертайте  увагу на тару, в яку розфасовані засоби захисту рослин: дата виробництва тари (каністри), що зазначена на дні упаковки, не може бути пізнішою за дату виробництва вмісту каністри (тобто самої речовини).

4. Інформація на етикетці має бути надрукована чітким шрифтом українською мовою із зазначенням: назви постачальника та його адреси в Україні, назви препарату, діючої речовини, ваги або об'єму, дати виготовлення, номера партії, норми застосування, терміну придатності, фірми виробника та його адреси. Етикетка повинна міцно кріпитися до упаковки.

5. Не купуйте пестициди в медичній тарі , в яку розфасовані засоби захисту рослин для роздрібного продажу населенню.

6. Купуючи засоби захисту рослин, обов’язково вимагайте від продавця сертифікат якості на препарат і касовий (товарний) чек.

Якщо Ви не впевнені, що перед Вами не підробка, то необхідно зв’язатися з виробником, використавши контакти вказані на етикетці препарату. Зокрема, у виробника можна отримати інформацію щодо захисних елементів на упаковці та переліку офіційних дистриб’юторів. Крім того, як правило, детальну інформацію про пестициди можна отримати на офіційному сайті компанії – виробника.

Застосування фальсифікованих пестицидів у аграрному секторі приводить до недобору врожаю, забруднення сільськогосподарської продукції та довкілля.

Державний фітосанітарний інспектор

ГУ Держпродсаоживслужби в Полтавській області                                                                    Ірина ЛУЦЕНКО