Обережно, АЧС!

За повідомленням Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області поблизу села Хотинь Рівненського району Рівненської області на несанкціонованому сміттєзвалищі виявлено труп домашньої свині, від якого відібрано патологічний матеріал для дослідження на африканську чуму свиней. Відповідно до звіту про результати досліджень Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи № 000423 п.м./20 від 17 січня 2020 року підтверджено африканську чуму свиней.

Африканська чума свиней (АЧС) – одна із найнебезпечніших хвороб свиней, яка характеризується лихоманкою, геморагічним діатезом, ціанозом шкіри,  некродистрофічними змінами паренхіматозних органів і високою летальністю, що призводить до значних економічних збитків. Для людини африканська чума свиней – безпечна.

У зв'язку з надзвичайною ситуацією, що склалася відносно даного захворювання свиней, Козельщинська районна державна лікарня ветеринарної медицини рекомендує населенню утриматись від поїздок в напрямку осередку спалаху АЧС, а також дотримуватись простих, але важливих правил щодо недопущення занесення збудника африканської чуми свиней до особистого підсобного господарства:

• В особистих підсобних господарствах приміщення, де утримуються свині, повинно бути закритим, надійно ізольованим, без доступу сторонніх осіб;
  • Заходити в приміщення, де утримуються тварини, потрібно обов'язково в змінному одязі та взутті;
  • У приміщеннях, де утримуються тварини, потрібно обов'язково проводити регулярне прибирання, дезінфекцію, дезінсекцію, а також знищувати гризунів;
  • Не використовувати харчові відходи для годівлі свиней без обов'язкової термічної обробки (кип'ятіння понад 30 хвилин);
  • В жодному разі не купувати м'ясні продукти на стихійних ринках;
  • Не купувати тварин у невстановлених для цього місцях без супровідних документів;
  • Забій тварин проводити тільки після клінічного огляду лікарем ветеринарної медицини;
  • Негайно повідомляти про всі випадки захворювання свиней фахівцям ветеринарної служби за номером телефону (3-11-24, 3-11-39), або сільським виконавчим комітетам.

Козельщинська районна державна лікарня ветеринарної медицини