ДИФТЕРІЯ – в Україні!!!

За даними Центру громадського здоров’я в Україні  спостерігається ускладнення епідемічної ситуації з захворюваності на дифтерію. За 10 місяців 2019 року зареєстровано 20 випадків. Найбільший спалах захворювання зареєстрований в Закарпатській області – 5 хворих, у Хмельницькій, Луганській, Тернопільській – по 1 випадку, у місті Києві – 2 випадки захворювання. Ще 10 осіб в Закарпатській області є носіями інфекції. Існує реальна загроза розповсюдження цієї інфекції на інших адміністративних територіях. Єдиним дієвим механізмом боротьби з дифтерією є вакцинація. Станом на 1 жовтня в Україні щеплено 59,5% дітей віком до одного року та 52,3% дорослого населення від кількості, що передбачена плановою вакцинацією.

Якщо в одному із  регіонів  України з'явився цей випадок, це є серйозним сигналом.  Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом, ми ж мігруємо ‒ з одного регіону в інший, з однієї країни в іншу,  тому  на сьогоднішній день передача інфекцій відбувається дуже легко.

Подібна  ситуація була  в кінці 80-х років, люди відмовлялися від щеплення, і це привело до того, що всередині 90-х років, майже сім років в Україні була дуже велика епідемія. Тоді захворіло близько 20 тисяч людей і майже 700 людей, на жаль  з летальним випадоком.

Враховуючи вище викладене, Козельщинське районне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області акцентує увагу жителів Козельщинського району на необхідності проведення щеплень проти дифтерії всіх вікових груп відповідно до календаря профілактичних щеплень та дорослого населення.