4 та 5 клас пожежної небезпеки може протриматися весь серпень

4 та 5 клас пожежної небезпеки може протриматися весь серпень

У частині районів Полтавщини 5 клас пожежної небезпеки, це означає, що зараз у лісових масивах, лісопаркових зонах, степах та на відкритих територіях, які прилеглі до приватних та багатоквартирних житлових будинків, забороняється розведення відкритого вогню.

У північно-західних районах – 4 клас. Коефіцієнти пожежної небезпеки в області зростатимуть, не  зважаючи на зміну погоди.

Про це повідомив начальник Полтавського обласного центру з гідрометеорології Ігор Замирайло.

«30-31 липня та 1 серпня очікуються дощі. Однак вони не вплинуть на пожежну небезпечність. Протягом цих днів температура знизиться на 3-5 градусів. Вже з 3 серпня температура підвищиться до +34 градусів. По всій області буде 5 клас пожежної небезпеки. Загалом серпень прогнозується сухим та з перевищенням температури на 2-4 градуси вище за норму», – сказав Ігор Замирайло.

Як повідомив заступник начальника ГУ ДСНС України в Полтавській області Олександр Лисенко, з початку року в області виникло 905 пожеж сухої рослинності на площі 2 023 га, 72 лісові пожежі, минулого року за аналогічний період – 4 пожежі, 13 торф’яних пожеж.

«За тиждень в області зафіксували 13 пожеж сухої рослинності.  Тільки вчора виникло 8 пожеж в екосостемах», – сказав Олександр Лисенко.

Він зазначав, що ГУ ДСНС області рекомендує ввести тимчасові обмеження на полювання у період встановлення 4-5 класу   пожежної небезпеки.

За словами  начальника відділу лісового та мисливського  господарства Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрія Рогожинського, у лісі проводитися полювання на козулю та кабана. Відповідні ліцензії мають 5 господарств. Полювання, яке відкривається з 1 серпня стосується пернатої дичини. Воно проходитиме на водно-болотних угіддях. Це найменш вразливі угіддя в пожежному відношенні.

«На Полтавщині понад 40 тисяч мисливців. Це свідома частина суспільства. Від них менша пожежонебезпечна загроза. Пропоную зосередитися на роз’яснювальній та попереджувальній роботі», – сказав Юрій Рогожинський.

Комісія ТЕБ і НС рекомендує посилити роботу щодо профілактики недопущення пожеж під час перебування в лісах та посилити взаємодію з користувачами мисливських угідь щодо дотримання протипожежних вимог.