« #16 днів проти насильства»

В рамка проведення Всеукраїнської акції « #16 днів проти насильства» для учнів 9 класів Козельщинської ЗОШ І-ІІІ ступенів 29 листопада 2018 року було проведено лекційно-тренінгове заняття, основним завданням якого стало привернення уваги школярів до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків, а головне формування свідомості щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Захід було проведено провідним фахівцем з питань зайнятості Козельщинської районної філії Полтавського ОЦЗ - Мариною Касай, начальником Козельщинського бюро правової допомоги – Аліною Литовченко та старшим інспектором Козельщинського сектору філії Державної установи «Центр пробації » в Полтавській області – Іриною  Жадан.

Спеціалісти разом з учнями  обговорювали питання: що таке насилля, проблеми насилля в сім'ї, гендерні стереотипи, гендерна дискримінація, як захиститися та попередити насильство, відповідальність малолітніх та неповнолітніх, виявлення ознак насилля та своєчасне реагування, насилля в молодіжному середовищі. Було розглянуто основні види насильства, їх ознаки, до кого можна звернутися особам, які постраждали від домашнього насильства та проведено відеолекторіїй відповідної тематики, анкетування: «Чи присутнє насилля в твоєму житті?», практичні вправи на яких учні розглядали ситуації, де потрібно було визначити агресора, жертву та вид насилля.

В результаті проведення заходу кожна дитина  зрозуміла , що насилля є порушенням прав людини, яке не завжди можна побачити, адже воно приховане від інших під страхом або почуттям сорому. Кожен з нас має сказати "Ні!" насиллю у власній родині, школі та суспільстві.

Підготувала провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг Козельщинської районної філії Полтавського ОЦЗ – Марина Касай.